6 Şubat 2013 Çarşamba

İmplantın yapım aşamaları 1 (Planlama )

Bu sıralar bloga genel yorum ve sorularda en çok merak edilen konu implantın yapım aşamalarının nasıl olduğu şeklinde. Ben de bol fotoğraflı bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdim ve aşama aşama diş implantlarının nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istedim.

Planlama


İmplantın ilk ve en önemli aşaması planlamadır. Bu bir çok hekim ve hasta tarafından göz ardı edilir ve çok kısa geçilen bir seanstır. Hatta bazı hekimler hastayı ilk muayene ettikleri seans hemen implant uygulaması yapmayı teklif ederler. Fakat implant planlaması çok ciddi ve uzun bir iştir. Özellikle çok sayıda implant yerleştirilmesi gereken vakalarda ciddi mesailer harcanması hastanın bütün klinik ve radyografik verilerinin toplanması ve incelenmesi gerekmektedir.
Yanlış yapılan planlamar sonrasında çok ciddi sorunlara yol açabilir. Yapılan implantların çıkartılmasına kadar sorunlar uzayabilir. Bazen de doğru planlanmayan vakalarda bazı implantların boşa yapıldığı, doğru yerlerine yerleştirilmediği gözlenir. Yukarıdaki gibi doğru planlanmış ve doğru uygulanmış vakalarda başarı oranları çok yüksektir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder