top of page
  • Yazarın fotoğrafıEsma Kütan

İMPLANT

Diş İmplantları günümüzde eksik dişler yerine sıklıkla uygulanan en sağlıklı yöntemlerden biridir. Komşu dişlere zarar vermeden çenelere yerleştirilen implantlar sayesinde diş eksikliklerinizi kolayca giderebilirsiniz. İmplantlar çok uzun yıllardır hem dünyada hem Türkiye’de güvenle kullanılmaktadır...


Tek diş implantları ve kuronları

Tek diş eksikliklerinde diğer dişlere zarar vermeden çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyum implantlarla uzun dönem başarı sağlanması daha kolaydır. İmplantlar genellikle iki parçadır. Çene kemiği içinde kalan kısım üzerine seramik kuronlar uygulanır. İmplantlar dişin çekildiği seans veya çekimden 2 ay sonra uygulanabilir. Komşu dişlere zarar vermeden boşluklar kapatılabilir. Birden çok diş kaybında ise implant sayısı arttırılarak boşluklar kapatılabilir. Böylelikle hastalarımıza sabit protezler uygulayabiliyoruz. Hiç dişi olmayan hastalara ise 4 implant üzerine hareketli protez veya all on four sistemiyle vidalı protez, ya da 6-8 implant üzerine sabit protez uygulanabilir.


Allonfour

All on four konsepti hiç dişi olmayan ya da bütün dişlerinin çekilmesi gereken vakalarda implant uygulaması ile birlikte aynı seansta protez dişlerin de takılabilmesi için yapılan bir uygulamadır. Çenenin arka bölgelerinde kemik yetersizliği olan hastaların sinüs lifting ya da kemik yükseltme operasyonları olmasına gerek kalmadan implant uygulanabilen bir prosedürdür. Arka bölgedeki implantlar eğik yerleştirilerek alan kazanılır aynı zamanda da anatomik oluşumlara da zarar verilmeden implant uygulanabilir.

34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page